Čistička vzduchu

Profesionální čistička vzduchu s fotokatalytickým filtračním modulem Tomton.

 • Dokonale likviduje viry a bakterie.

  Zlikviduje až 99,98% bakterií, virů a sporu plísní, které způsobují nejčastější respirační nemoci.

 • Prostředí bez alergenů.

  Laboratorně testováno Technickou univerzitou Liberec a ČVUT Praha, kde byla potvrzena velmi vysoká účinnost.

 • Pohlcuje nepříjemné pachy.

  Prokazatelně likviduje organické těkavé látky: toluen, aceton, limonen, formaldehyd, benzen, chloroform, styren, ftaláty a další.

 • Žádné starosti s výměnou filtru.

  Funkce fotokatalytického filtru je v čase stálá a nedochází k zastavení čistící funkce a tím nutné výměně filtru. Minimální zátěž pro životní prostředí.

 • Extrémně tichý provoz.

  Nástěnná čistička vzduchu je určená pro firemní prostory i domácnosti. Je extrémně tichá proto je vhodná i do ložnice a dětských pokojů.

 • Vysoký vzduchový výkon.

  Vysoký průchod vzduchu zajišťuje unikátní systém větrání. Toto ocení především alergici.

Žádné budoucí výdaje za HEPA filtry, čistička je zcela bezúdržbová.

Fotokatalýza

Podstatou je reakce, při které dochází k přeměně světelné energie na energii chemickou za účasti katalyzátoru. Světelné záření dopadá na fotokatalyticky aktivní vrstvu. Absorpcí tohoto záření na povrchu vrstvy vznikají vysoce energetické částice, které „spálí“ toxické látky, viry, bakterie a spóry plísní. Tyto škodlivé látky se přemění pouze na vodu a oxid uhličitý.

Kryt z pozinkované práškované oceli. Široká nabídka tvarů, barev a potisků. TOMTON R1 se přizpůsobí všem potřebám a doladí interiér přesně dle Vašich představ.

Možnost volby vlastní grafiky formou polepu nebo je možné zvolit všechny odstíny dle vzorníku barev RAL.

Používáme nanokompozitní nátěr s fotoaktivní funkcí. TiO2 je zde kombinován s SiO2, se kterým vytváří tzv. nanokompozit.

Toto řešení má ve srovnání s nátěry odvozenými jen od samotného oxidu titaničitého, nejen celou řadu technických výhod, ale je důležité také z hlediska možných zdravotních rizik, o nichž se zatím hovořilo s uvolňováním volných nanočástic. U našeho nanokompozitu odpadá obava z uvolňování volných nanočástic TiO2 do okolního prostředí, neboť nanočástice TiO2 jsou pevně fixovány do matrice tvořené nanočásticemi TiO2, s nimž vytváří větší porézní útvary.

Rozdíl od jiných technologií a běžně používaných filtrů je ten, že funkce fotokatalytického filtru je v čase stálá a nedochází k zastavení čistící funkce a tím nutné výměně filtru.

Při této reakci se katalyzátor nemění ani není spotřebováván. Daný fotokatalytický povrch se při osvětlení aktivuje a spustí se příslušné reakce rozkladu organických a anorganických látek. Při této reakci jsou zcela zničeny veškeré toxické plyny, mikroorganismy, jakou jsou bakterie, viry a plísně a ostatní nečistoty organického typu. Fotokatalýza zaručuje, že viry a bakterie ,nemohou zmutovat a vytvořit odolnější kmeny.

Moderní fotokatalytická technologie nám dnes nabízí nenásilnou, ekologickou a ekonomickou formu, jak si udržet čisté prostředí v kterém žijeme a zvýšit kvalitu života.

Filtrační modul Tomton.