Infocentrum TOMTON  +420 734 447 721

O společnosti TOMTON

TOMTON patří k firmám, které přispívají ke změně v oblasti tak základní, jako je vytápění našich domovů a tak zásadní, jako je šetření energií a úspory v oblasti ekologie.

Vývoj

Společnost vznikla v roce 2010 a od začátku se zaměřila na vývoj technologicky převratných radiátorů a otopných těles s využitím funkčnosti, bezpečnosti a preciznosti některých postupů z automobilového průmyslu. Vývoj byl velmi náročný, spolupracovala při něm řada odborníků z technických vysokých škol, z průmyslového designu a z oblasti vytápění, a po celá léta byly všechny výsledky poctivě testovány a ověřovány, jak ve špičkových vědeckých pracovištích a laboratořích, tak v praxi, při vytápění různých typů interiérů.

Vývoj
 

Technologie

Radiátory TOMTON jsou nové svým technologickým řešením i zakomponováním elektroniky do jejich běžného provozu. Co je však velmi odlišuje, je snaha o snížení ekologických vlivů na naše životní prostředí, a to jak při jejich provozu, kde je možné dosahovat až 20% úspor oproti běžným radiátorům, tak při jejich výrobě, kdy převládá snaha používat ekologické materiály nebo recyklovatelné komponenty.

Díky výjimečnému řešení principu vytápění je možné přinést do interiérů nový design a nechat Váš radiátor vyniknout, nebo naopak jej zakomponovat například do dřevěné nábytkové sestavy.

Při prohlídce našich stránek naleznete názorné animace i mnoho dalších technických informací o našich radiátorech, v sekci „Jak to funguje“ si můžete prohlédnout názorná videa. Samotné inovativní technické řešení má firma TOMTON chráněno u příslušných úřadů v zemích EU a vybraných zámořských státech.

Technologie
 

Bezpečí

Od počátku je kladen mimořádný důraz na uživatelskou a instalační přívětivost našich radiátorů, aby uživatelé nebyli jejich používáním zatěžováni a obsluha a údržba byla maximálně jednoduchá a vstřícná. Rovněž velkou roli hraje bezpečnost díky použitým materiálům a specifickým detailům, jako jsou hrany těles.

Díky výjimečnému řešení principu vytápění je možné přinést do interiérů nový design a nechat Váš radiátor vyniknout, nebo naopak jej zakomponovat například do dřevěné nábytkové sestavy.

Bezpečí
 

Lidé

V TOMTONu pracují lidé s dlouholetými zkušenostmi v různých oborech a činnostech. Zároveň kontinuálně a od počátku probíhá spolupráce i s externími specialisty a firmami. Tato kombinace je dobrým spojením vědomostí a dovedností, které TOMTON neustále posouvají vpřed a umožňují nabízet zákazníkům kvalitní produkt s výbornými užitnými vlastnostmi.

TOMTON nabízí své výrobky a technologická řešení s hrdostí, ale zároveň s pokorou. Vždy ocení zpětnou vazbu uživatelů, nebo jakékoliv jiné připomínky a návrhy. Pro názornost má kdokoliv možnost si modulovat vlastní kombinaci otopného tělesa, krytu a ovládacích prvků. Pokud bude potřebovat radu či pomoc, jsme tu pro Vás.

Lidé
 

Kvantifikace úspor energie při vytápění otopným tělesem TOMTON R1 oproti stávajícím otopným tělesům

Společnost TOMTON s.r.o. realizuje v letech 2017 – 2018 projekt s názvem „Kvantifikace úspor energie při vytápění otopným tělesem TOMTON R1 oproti stávajícím otopným tělesům“. Cílem projektu je výzkumem podložit a vyčíslit očekávané významné tepelné úspory při provozu inovačních radiátorů zn. TOMTON. Naměřené hodnoty vyplývající ze simulací a výpočtů se pak stanou konkurenční výhodou na trhu s otopnými tělesy. Výstupem projektu se stanou aktivity výzkumu a vývoje v podobě dvou výzkumných zpráv obsahující CFD modelování a simulace a simulace potřeb energií. Rozpočet dotačního projektu činí 247.500,- Kč bez DPH. Projekt je spolufinancován Evropskou unií, a to ve výši 75% celkového rozpočtu projektu.

Kvantifikace úspor energie při vytápění otopným tělesem TOMTON R1 oproti stávajícím otopným tělesům
 

Výzkum korozní odolnosti tepelného výměníku z hliníku radiátorů TOMTON

Společnost TOMTON s.r.o. realizuje v letech 2016 – 2017 projekt s názvem „Výzkum korozní odolnosti tepelného výměníku z hliníku radiátorů TOMTON“. Cílem je výzkum a posouzení vhodnosti materiálové skladby otopného systému s hliníkovými radiátory a kvality otopné vody z hlediska dlouhodobé korozní odolnosti. Výstupem projektu se stanou protokoly ze zkoušek a souhrnné zprávy, a to na základě vyhodnocení metalografických výbrusů jednotlivých materiálů a modelové laboratorní zkoušky galvanické koroze. Rozpočet dotačního projektu činí 249.200,- Kč bez DPH. Projekt je spolufinancován Evropskou unií, a to ve výši 75% celkového rozpočtu projektu.

Výzkum korozní odolnosti tepelného výměníku z hliníku radiátorů TOMTON
 

Zachovejte nám přízeň a přejeme pěkný den.

Více o produktech
CENY PRODUKTŮ TOMTON