FAQ

Proč mám zvolit Váš systém?

Systém TOMTON je revoluční multifunkční teplovodní systém, který nejen ušetří až 20 % úspor na vytápění, ale umí také ochlazovat, filtrovat a čistit vzduch pomocí nejmodernějších technologií.

Srdcem technologie TOMTON je výměník EcoCHANGER®, který obsahuje pouze 4 dl vody. Ten nám umožnil vytvořit moderní systém, který je mimořádně úsporný, umí vytápět, ochlazovat a čistit vzduch a vytvářet tak ve Vašem interiéru příjemné, a hlavně zdravé klima. V neposlední řadě jsou naše výrobky designově jedinečné a je možné přizpůsobit je tak, aby co nejlépe dotvořily Váš interiér.

Jak je možné mít ve výměníku jen 0,4l vody?

Výměník je vyroben z vytlačovaných (extrudovaných) profilů, ve kterých proudí skutečně jen čtyři dcl vody. Díky nízkému objemu vody, který se nahřívá/ochlazuje, reagují TOMTON tělesa okamžitě na Vaše uživatelské požadavky a tím uspoří energii na vytápění a šetří také životní prostředí.

Jak je možné, že se Vaše tělasa nahřejí za 15 sekund?

Při výrobě našeho výměníku, který obsahuje pouze 4 dcl vody, jsou použity nejmodernější technologie z automotive průmyslu. To mu dává skvělé termodynamické vlastnosti, které umožní nahřátí a plný výkon systému za 15 sekund.

Co to je fotokatylitické čištění?

Podstatou fotokatalytického čištění je reakce aktivní vrstvy na bázi oxidu titaničitého s UV světlem. Výsledkem je ničení veškerých organických nečistot a pachů ve vzduchu, tzn. alergenů, karcinogenů, bakterií, virů a spór. Fotokatalytický efekt také řeší problém rozkladu bakterií a virů, s nímž se běžné chemické prostředky neumí vypořádat. Bakterie a viry si nedokáží proti fotokatalýze vybudovat imunitu.

Jak uspořím 20% energie?

K úspoře dochází díky dynamickým vlastnostem našeho patentovaného výměníku. Systém TOMTON prakticky okamžitě reaguje na Váš požadavek na teplo/ochlazování nebo naopak na zastavení topení/chlazení. Tím nedochází ke zbytečné spotřebě energie na nahřívání tělesa TOMTON, a naopak je tato energie předávána uživateli k vytápění/ochlazování interiéru.

Pro jaké teplovodní systémy jsou Vaše výrobky vhodné?

Systém TOMTON funguje se všemi zdroji teplé/studené vody – kotle na pevná paliva, plynové kondenzační kotle, elektrické kotle, tepelná čerpadla, solární panely atd. Zejména při nižších teplotách (např. 55–35 °C) dodávané otopné vody mají tělesa TOMTON výkon ve srovnání s běžnými topnými tělesy podstatně lepší.

Můžu nahradit své staré radiátory za Vaše?

Samozřejmě. Při výměně radiátorů za systém TOMTON se postupuje stejně, jako byste měnili za jiné otopné těleso. Dle technického výkresu se upraví přívod vody k tělesu, zajistí se přívod buď 14V napětí či přístup k zásuvce 230 V – za tělesy TOMTON je vyhrazeno místo pro umístění zásuvky, tělesa se zapojí, odzvdušní a jsou připravena k užívání.

Lze na Vaše tělesa umístit měřáky pro odpočet tepla?

Odpočet tepla lze provádět průtočným měřákem (měří teplotu a průtok vody přes těleso) na přívodu vody k tělesům.

Nevím si rady s výběrem těles, pomůžete mi?

Rádi. Zde naleznete kontakty na naše obchodní zástupce, kteří se Vám budou ochotně věnovat a provedou Vás celým výběrem.

Jakou nabízíte záruku?

Na vše nabízíme záruku 10 let.

Chci radiátor i do koupelny, jaké Vaše těleso mi doporučíte?

Do koupelny můžete použít kterékoliv naše těleso v přirozené kovekci. Do koupelny se výborně hodí naše těleso TOMTON R1 s kamenným povrchem.

Jak se Vaše tělesa ovládají?

Systém TOMTON lze ovládat přímo na tělesech. Řídit lze ale také bezdrátově na dálkovém ovládání, nabízíme i možnost řízení přes webové rozhraní. Systém TOMTOM umí komunikovat s chytrými domy.

Proč nabízíte pouze středové napojení?

Tělesa TOMTON jsou designově navržena tak, aby boční připojení nerušilo design. Z tohoto důvodu jsou trubky vedeny centrálně spodem.

Co je součástí dodávky systému TOMTON? Budu si muset navíc dokupovat další komponenty?

Naše tělesa TOMTON jsou dodávána kompletní, nemusíte si již dokupovat žádné ventily, hlavice, ani sadu pro upevnění na zeď.

Nejsou Vaše tělesa hlučná?

Tělesa by do místnosti měla být naprojektována dle naměřených tepelných ztrát tak, aby ventilátory nebyly nuceny otáčet se po delší dobu na plný výkon, při kterém by mohly být slyšet. Za běžného provozu jsou nehlučné. Všechny naměřené hodnoty hlučnosti jsou uvedeny v našich prospektech. Do ložnice, kde je třeba absolutního ticha je doporučeno instalovat těleso s přirozenou konvekcí.

Nemají Vaše výrobky problém se zanášením a ucpáváním?

Doporučujeme přidávání inhibitorů do systému pro úpravu pH a tvrdosti vody. Ty zabraňují tomu, aby k zanášení docházelo. Také se doporučují filtry pevných částic či magnetické filtry. To, co stačí k ochraně kotle, je dostačující i pro ochranu našeho systému. Není třeba nic speciálního.

Nekorodují Vaše výrobky?

Ochraně proti korozi, a tedy samotné životnosti, jsme věnovali obrovské úsilí. Vybrali jsme takové materiály a způsoby ochrany, které korozi buď vylučují nebo její riziko úměrně minimalizují. Například kryty radiátorů R2 a R3 jsou vyrobeny z polymerního materiálu, pro teplosměnný výměník byla použita speciální slitina hliníku používaná v automobilovém průmyslu s životností dalece přesahující 30 let.

Splňují tělasa veškerou potřebnou certifikaci?

Ano, všechny potřebné normy, jako např. EN 442. Veškerá měření probíhají v akreditovaných laboratořích.

Jaký provozní přetlak Vaše tělesa vydrží?

Maximální provozní tlak je 1,0 MPa. Ve vyšších stavbách tak není nutné dělit otopný systém na tlaková pásma.

PROČ ZVOLIT TOMTON SYSTÉM

KONTAKTUJTE NÁS

Rádi se s Vámi spojíme