Infocentrum TOMTON  +420 734 447 721

FAQ

V čem jsou Vaše radiátory nové?

Číst odpověď

Náš radiátor je opatřen inovativní technologií s elektronikou, která skýtá možnosti chytrého ovládání topení. Kromě toho nabízí možnost až dvacetiprocentních úspor. Kromě jiného, s našimi radiátory máte možnost přizpůsobit si domov dle svých představ a pořídit si topení na míru Vašeho vkusu. Zpravidla je to součást interiéru, kterou si pořizujeme, aby sloužila dlouhá léta.

A opravdu se nahřeje radiátor za 15 sekund?

Číst odpověď

Ano! Radiátor se nahřeje za tak krátkou dobu a okamžitě začne předávat teplo do Vašeho interiéru.

Jak to, že uspořím 20% energie?

Číst odpověď

K úspoře dochází díky tomu, že radiátor reaguje prakticky ihned na Váš požadavek na teplo nebo naopak na zastavení topení. Tím nedochází ke zbytečné spotřebě energie na nahřívání tělesa radiátoru a naopak je tato energie předávána uživateli k vytápění prostoru.

V radiátoru TOMTON jsou ohřívány jen čtyři dcl vody? Jak to funguje?

Číst odpověď

Výměník je vyroben z extrudovaných profilů, ve kterých proudí skutečně jen čtyři dcl vody a ty odvedou celou práci. Díky nízkému objemu vody, který se nahřívá, radiátor reaguje okamžitě na Vaše uživatelské požadavky a tím uspoří energii na vytápění a šetří životní prostředí.

Co je součástí dodávky radiátoru? Budu si muset navíc dokupovat další komponenty?

Číst odpověď

Naše radiátory jsou dodávány kompletní, nemusíte si již dokupovat žádné ventily, hlavice, sadu pro upevnění na zeď, ani další díly.

Jak je to s měřením tepla?

Číst odpověď

Součástí elektroniky radiátorů jsou teplotní čidlo vstupního média dodávaného do radiátoru a teplotní čidlo pro měření teploty vzduchu, který proudí skrz lamely radiátoru. Řídící elektronika na základě informací z těchto čidel komfortně udržuje nastavenou teplotu dle požadavků uživatele.

Jsou radiátory vhodné pro různé systémy vytápění, např. solární panely, kondenzační kotle nebo tepelná čerpadla?

Číst odpověď

Radiátory TOMTON fungují s těmito zdroji teplé vody pro vytápění výborně. Zejména při nižších teplotách (např. 55 - 35°C) dodávané otopné vody je jejich výkon ve srovnání s běžnými radiátory podstatně lepší.

Chystáte se rozšířit nabídku, např. o koupelnový radiátor?

Číst odpověď

Ano, k rozšiřování produktových řad dojde. Chystáme inovace jak v designu krytů radiátorů, tak jejich účelu – pro koupelny, do podlah, ale zejména budeme dál pokračovat v inovacích technologie pro budoucnost radiátorů.

Jak vznikají a kde se vyrábí radiátory TOMTON?

Číst odpověď

TOMTON kooperuje se špičkovými dodavateli z různých oborů, kteří jsou specialisty ve své činnosti (zpracování dřeva, plastů, hliníku, kovů a dalších). Ve výrobních prostorách TOMTONu jsou radiátory vyráběny s důrazem na kvalitu a s respektem k životnímu prostředí.

Jak je řešena ochrana proti korozi?

Číst odpověď

Ochraně proti korozi, a tedy samotné životnosti, jsme věnovali obrovské úsilí. Vybrali jsme takové materiály a způsoby ochrany, které korozi buď vylučují nebo její riziko úměrně minimalizují. Například kryty radiátorů R2 a R3 jsou vyrobeny z ABS plastu, pro teplosměnný výměník byla použita speciální slitina hliníku používaná v automobilovém průmyslu.

Budete prodávat přes eshop?

Číst odpověď

V současné době ne. Na našem webu najdete konfigurátor, kde máte možnost si vybrat radiátor na míru, včetně zkoušky barevných kombinací. Po zadání Vašeho požadavku Vás budeme kontaktovat a doporučíme Vám pro Vás optimální způsob pořízení radiátorů, abyste dostal/la zboží včas a s perfektním servisem. Na webu nalezete rovněž kontakty na naše obchodní partnery, kde lze naše radiátory zakoupit.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?

Kontaktujte nás
CENY PRODUKTŮ TOMTON